Reishi Mantarı (Ganoderma lucidum)

Video az sonra yüklenecektir. Tanıtımı geç  »
Reklam
126
BİTKİ AÇIKLAMA

Reishi Mantarı (Ganoderma lucidum)

Reishi Mantarı (Ganoderma lucidum)


Reishi Mantarı Yüzyıllardan beri yaygın olarak kullanılan  bir mantardır. Ganoderma lucidum insanın çeşitli sistemlerinin rahatsızlıklarının (solunum, dolaşım, sinir, sindirim, endokrin, hareket sistemleri) tedavisinde yardımcı olabildiği gibi tıbbi, cerrahi, jinekolojik ve pediatrik müdahalelerden sonra iyileşmeye destek vermektedir. Bütün bu etkileri aslında, başta immun (bağışıklık) sistemi olmak üzere sağlıklı temeli korumak kaydıyla bütün yaşamsal faaliyetleri desteklemesinden kaynaklanmaktadır. Tümörün oluşmasında asıl etken immun sistemin bozukluğu veya zayıflığıdır. (1,2,3)

Ganoderma lucidum immun sistemin düzenlenmesine ve aktive edilmesine yardımcıdır. Kanser hücreleri üzerine inhibisyon etkisi yapan bileşenleri sayesinde giderek anti tümör ilacı, kanserden koruyucu diyet elemanı ve klasik kanser tedavilerine destek amacıyla daha da yaygın anlamda kullanılmaktadır. (2,4)

Ganoderma lucidum karaciğeri çeşitli fizyolojik ve biyolojik olumsuz faktörlerden korunmasında destektir. Ganoderma lucidum kronik hepatitin tedavisinde baş dönmesi, göz kararması ve bununla ilgili belirtilerin azaltılmasına yardımcıdır. (3)

Damar sertliği oldukça şekillendiyse G. Lucidum arter duvarındaki kolesterol miktarını azaltmaya ve kan damarını yumuşatmaya yardım eder. Böylece romatoid artrit kökenli hastalıkların gelişmesinin engellenmesine destek olur. (3,4)

Romatoit artrit bulunan insanlarda bile G. Lucidum  kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğu için atardamar duvarları esnekleşir ve daha ileri düzeyde hasar görmesi engellenir. (4)

Ganodermanın içerdiği bileşiklerden Ganoderma  B ve C olarak adlandırılanların kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğu bulunmuştur. Bu etkinliğin Ganodermanın vücudun kendi dokuları tarafından kan şekerini daha iyi kullanmaya yardımcı olduğundan kaynaklandığı anlaşılmıştır. G. Lucidum bileşenleri bu olayda yağ asitlerinin serbest kalmasını engellemeye yardımcı  yönünde insüline destek olduğu bulunmuştur. (4,5)

 
KULLANIM AMACI

• Kanser türlerine karşı (1,2)
• Tümör oluşumunu yavaşlatmada (2,4)
• Kan şekeri üzerinde (2,5)
• Astım, bronşit gibi hastalıklarda (4,5)
• Eklem romatizmasında (5)
   ; gibi durumlarda yardımcı ve destektir.

Referanslar:

1. Ganoderma lucidum and its pharmaceutically active compounds
2. Ganoderma lucidum extracts inhibit growth and induce actin polymerization in bladder cancer cells in vitro
3. Ganoderma lucidum mycelia enhance innate immunity by activating NF-κB
4. The inhibitory effect of the Chinese herb Ganoderma lucidum mycelium on gut immunoglobulin A responses to cholera toxin in mice
5. Antitumor activity of the sporoderm-broken germinating spores of Ganoderma lucidum

Etiketler : reishi mantarı ganoderma lucidum

BENZER BİTKİLER
0 kişi paylaştı Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı Hürrem Sultan Hamam Otu Yağı
Kategori : Cilt
Süre :
İzlenme : 324
0 kişi paylaştı Depycure Tüy Dökücü Sprey‎ Depycure Tüy Dökücü Sprey‎ Depycure Tüy Dökücü Sprey‎
Kategori : Kullanıcı Yorumları
Süre :
İzlenme : 665
1 kişi paylaştı Nilüfer (Nymphaea Alba) Nilüfer (Nymphaea Alba) Nilüfer (Nymphaea Alba)
Kategori : Ağrı
Süre : Yakında
İzlenme : 649
2 kişi paylaştı Pancar (Beta Vulgaris-Beet Bettevare) Pancar (Beta Vulgaris-Beet Bettevare) Pancar (Beta Vulgaris-Beet Bettevare)
Kategori : Hazımsızlık
Süre : Yakında
İzlenme : 849
1 kişi paylaştı Fasulye (Phaseolus Vulgaris) Fasulye (Phaseolus Vulgaris) Fasulye (Phaseolus Vulgaris)
Kategori : Böbrek Taşı
Süre : Yakında
İzlenme : 738
0 kişi paylaştı Havacıva (Radix Alkannae) Havacıva (Radix Alkannae) Havacıva (Radix Alkannae)
Kategori : Ağrı
Süre : Yakında
İzlenme : 893
1 kişi paylaştı Hibisküs (Kerkedeh) Hibisküs (Kerkedeh) Hibisküs (Kerkedeh)
Kategori : Cilt
Süre : Yakında
İzlenme : 1392
3 kişi paylaştı Kore Ginseng Kore Ginseng Kore Ginseng
Kategori : Cinsel Performans
Süre : Yakında
İzlenme : 1012
YORUMLAR
Eklenme : 24-12-2011    İzlenme : 3004
Kategori : Bronşit Astım Eklem Ağrıları Kanser Romatizma Şeker
   

126 1
Sponsor Reklamlar Adet Ağrısı Adet Düzensizliği Ağız Kokusu Ağrı Alerji Alzheimer Anne Sütü Artırıcı Antidepresan Antioksidan Arpacık Astım Ateş Düşürücü Bademcik Bağırsak Solucanları Bağışıklık Sistemi Baş Ağrısı Basur Böbrek İltihabı Böbrek Taşı Bronşit Çıban Cilt Cinsel Performans Çocuk Gelişimi Dalak Rahatsızlıkları Depresyon Dikkat Eksikliği Diş Ağrısı Diş Eti Kanamaları ve İltihaplarında Diyabet Egzema Eklem Ağrıları Eklem İltihabı El Ayak Titremeleri Endişe Felç Fıtık Frengi Gastrit Göz Nezlesi Grip Guatr Gut Hafıza Hazımsızlık Histeri Hücre Yenileyici İdrar Yolu İdrar Zorluğu İshal İştahsızlık Kabızlık Kalp-Damar Kan Dolaşımı Kanser Kansızlık Karaciğer Yağlanması Kas Ağrıları Kas Gelişimi Katarakt Kemik Erimesi Kemik Gelişimi Kireçlenme Kolesterol Kullanıcı Yorumları Menopoz Metabolizma Hızlandırıcı Mide Migren Nasır Nezle Ödem Parkinson Prostat Romatizma Saç Dökülmesi Safra Kesesi Sara Sarılık Sedef Şeker Selülit Şifalı Meyveler Şifalı Sebzeler Sindirim Sistemi Sinüzit Sivilce Soğuk Algınlığı Sperm Sayısı Stres Tansiyon Ülser Uykusuzluk Uyuz Varis Verem Vitiligo Yağ Yakıcı Yaşlanma Yorgunluk Yumurtlama Zayıflama Sponsor Reklamlar